EtnoPonidzie- obrzędy ludowe z Pińczowa i okolic

Muzeum Regionalne w Pińczowie rozpoczyna realizację projektu „EtnoPonidzie- obrzędy ludowe z Pińczowa i okolic”.

13 kwietnia odbędzie się pierwszy z sześciu zaplanowanych wykładów prowadzonych przez pracownika Muzeum Wsi Kieleckiej Panią Aleksandrę Imosa.

Wykład będzie dotyczył obrzędów związanych ze świętami kościelnymi na Ponidziu.

Równocześnie zostanie otworzona pierwsza z 6 wystaw zatytułowana „EtnoPonidzie- doroczne święta kościelne”.

Pierwsze spotkanie ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia zostanie udostępnione wyłącznie za pomocą Internetu na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych muzeum a także na kanale Pińczów Twoje Miasto i na antenie Radio TPI – Gramy dla Was. Uczestnictwo w kolejnych będzie zależne od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu realizowany ze środków dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2021”.

Pełny harmonogram spotkań w ramach projektu „EtnoPonidzie- obrzędy ludowe z Pińczowa i okolic”: