Muzeum na Nowo- zapraszamy ponownie do zwiedzania!!!

Po prawie dwóch miesiącach nieobecności znowu możecie nas odwiedzać!!!

Z tej okazji przygotowaliśmy dla was coś specjalnego, całkiem nowe ekspozycje…przyjdźcie….zobaczcie…sami oceńcie.

Od 27 maja 2020 roku Muzeum Regionalne w Pińczowie udostępnia zwiedzającym wszystkie swoje ekspozycje, wraz z synagogą.

Do 31 maja czekamy na was od 9:00 do 15:00

Od 2 czerwca do 30 września od 9:00 do 17:00.

Od 1 czerwca do 30 września w każdy poniedziałek czynne będzie Centrum Informacji Turystycznej w godz. 10:00 do 16:00.

Wprowadziliśmy natomiast nowe zasady zwiedzania w okresie zagrożenia COVID-19, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo zarówno zwiedzającym, jak pracownikom:

• Oprowadzanie z przewodnikiem odbywać się będzie po uprzednim powiadomieniu telefonicznym pod nr: 413572472.
  • Muzeum dostępne będzie tylko dla osób posiadających własne maseczki ochronne zasłaniające usta i nos (nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia) zgodnie z § 18 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja br. zdejmowanie lub zsuwanie maseczek skutkować będzie koniecznością opuszczenia placówki. Muzeum zastrzega sobie również prawo do mierzenia temperatury oraz wymagania od zwiedzających jednorazowych rękawiczek.
  • Zwiedzający zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściu oraz do wpisania się do rejestru osób zwiedzających Muzeum Regionalne w Pińczowie.
  • Przy kasie i przy stoisku z pamiątkami może przebywać tylko 1 osoba, pozostałe muszą czekać w odstępach minimum 2 m (prawidłową odległość wyznaczają linie na podłodze).
  • W muzeum może przebywać jednocześnie maksymalnie 10 osób.
  • Zwiedzanie ekspozycji odbywać się będzie we wszystkich salach wystawienniczych, z tym że osoby będą wpuszczane pojedynczo, w 10 minutowych odstępach, tak aby w każdej sali nie znajdowało się więcej niż jedna osoba (chyba że będzie to rodzina mająca ze sobą kontakt bezpośredni na co dzień). Zwiedzający wchodzą wejściem głównym, zostają pokierowani na ekspozycje, a po ich obejrzeniu wychodzą przez wyjście tylne, tak aby nie spotykać się z innymi oczekującymi na wejście.  Dodatkowo prosimy o korzystanie z informacji i wskazówek opiekunów zbiorów.
  • Zwiedzanie synagogi odbywać może się po uprzednim kontakcie telefonicznym, pod nr: 413572472. Obowiązują zasady takie same jak przy zwiedzaniu muzeum.
  • Uprzejmie prosimy o niedotykanie eksponatów, gablot, drzwi i klamek.
  • Czasowo zawiesza się zwiedzanie grupowe, warsztaty i zajęcia edukacyjne.

Zapraszamy do śledzenia działań muzeum w przestrzeni wirtualnej.