Nowy eksponat w naszym Muzeum

21 września nasze muzeum wzbogaciło się o bardzo cenny eksponat z 1776 r. – starodruk proweniencji Biblioteki Oo. Franciszkanów Reformatów na Mirowie.📖📖

Darczyńcą starodruku był Pan Krzysztof Myśliński z Kielc- historyk sztuki, muzealnik, wykładowca akademicki, twórca opracowań naukowych, pracownik Muzeum Historii Kielc.

Przekazanie starodruku było głównym elementem uroczystości zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Urząd Miejski w Pińczowie z okazji 593. rocznicy lokacji miasta Pińczowa na prawie niemieckim. W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów- Włodzimierz Badurak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów- Beata Kita, Wicestarosta Pińczowski- Ryszard Barna, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie- Zdzisław Woźniak wraz z zastępcami- Krzysztofem Wąsikiem i Kazimierzem Klasińskim; przedstawiciele władz gminy i powiatu, dyrektorzy oraz prezesi instytucji samorządowych, a także przedstawiciele młodzieży ze wszystkich pińczowskich szkół.

Obchodom towarzyszył wykład dyrektor muzeum dr Justyny Dziadek na temat pisma w dawnych wiekach. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkową stronę starodruku. 📜📜

Muzeum składa serdeczne podziękowania Mateuszowi Szwajcowskiemu z 3 KS Pińczów/Region Południe, ZS „Niepodległość” im gen B Kwiatkowskiego oraz Kacprowi Mrożek z Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie za pomoc w organizacji wydarzenia i mistrzowską grę aktorską🎭🎭 Wielkie ukłony w stronę Dyrekcji Liceum za przygotowanie ucznia do roli.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim gościom za liczne przybycie, a Panu Krzysztofowi Myślińskiemu za udostępnienie mieszkańcom Pińczowa ważnej części historii miasta.👏👏👏