O świętach żydowskich w Muzeum

20 listopada 2019r. w Muzeum Regionalnym odbyła się prezentacja nt. świąt żydowskich dla 10 uczestników z Zakładu Karnego w Pińczowie. Panowie z zainteresowaniem słuchali o nowych zwyczajach i obyczajach, jakże odmiennych od naszych. Zupełnym zaskoczeniem był dla nich fakt, iż Nowy Rok jest celebrowany we wrześniu lub w październiku. Kolejne święta wywołały również niemałe zdziwienie, jednak pani Renata Urban w sposób obrazowy przedstawiła i wyjaśniła specyfikę i charakter czczenia każdego święta. Miło było usłyszeć  pytania ze strony słuchaczy, a jeszcze przyjemniej móc odpowiedzieć na nie.

Dziękujemy Zakładowi Karnemu za udział w naszych działaniach w ramach przyznanego naszej instytucji grantu ze Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, na powstanie wystawy „Społeczność żydowska w Pińczowie”.