Relacja z konferencji poświęconej Mikołajowi Rejowi

15 listopada 2019r. w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyła się uroczystość poświęcona 450. rocznicy śmierci Mikołaja Reja.

Referatom wygłoszonym przez Panią dr hab. Małgorzatę Krzysztofik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Pastora Wojciecha Leszczyńskiego- dyrektora Kolegium Teologicznego KChWE w Warszawie, towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i twórczości pisarza oraz recytacja wybranych utworów Reja przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Pińczowie.

Odwiedzili nas również członkowie pińczowskiego Signum Polonicum w strojach adekwatnych do epoki XVI w.

Serdeczne podziękowania Muzeum składa Pani Dyrektor Liceum w Pińczowie Annie Golik, Panu Tomaszowi Pietrzykowskiemu i Pani Ilonie Wilk za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do inscenizacji.

Uczniom: Filipowi Majowi, Bartoszowi Liburskiemu, Mateuszowi Banasikowi,  Łukaszowi Puratowi, Bartoszowi Pyrzowi i Jakubowi Łatanikowi dziękujemy i gratulujemy talentu aktorskiego.