„Z Dygasińskim przez Ponidzie” w Muzeum

W piątek, 4 września, grupa młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pińczowie wraz z wychowawczynią Aleksandrą Biskup wzięła udział w projekcie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie „Z Dygasińskim przez Ponidzie”. Wychowankowie ośrodka odbyli spacer śladami Adolfa Dygasińskiego po Pińczowie. Celem tego wydarzenia było przybliżenie postaci Piewcy Ponidzia oraz poznanie miejsc w naszym mieście, które upamiętniają pisarza.
Spacer rozpoczął się od zwiedzania sali poświęconej Dygasińskiemu w naszym Muzeum. Pani przewodnik Edyta Paw przybliżyła w skrócie życiorys pisarza oraz odniosła się do jego twórczości.
Dziękujemy Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie za zaproszenie do projektu😊