Konkurs- Szopka Bożonarodzeniowa

0

⭐️Budowanie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabianie choinki🎄🎄🎄🎄 Tym bardziej smutnym wydaje się być fakt, iż na przestrzeni lat staje się coraz bardziej zapomnianym rytuałem, kojarzonym z odległymi czasami. By przypomnieć tę nieco uśpioną tradycję oraz pokazać, że może ona z powodzeniem funkcjonować również we współczesnym świecie, Muzeum Regionalne w Pińczowie wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Pińczów Panem Włodzimierzem Badurakiem zapraszają do udziału w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową.

⭐️Konkurs przeznaczony jest dla stowarzyszeń, organizacji i instytucji (Szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Kluby Seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, Urzędy itp.).

⭐️Prace należy składać do 31 grudnia 2021 r. w Oddziale Muzeum Regionalnego w Pińczowie- Dom Ariański (Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 32).

⭐️Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 8 stycznia 2022 r. w Oddziale Muzeum Regionalnego w Pińczowie- Dom Ariański, podczas wernisażu wystawy „Szopki krakowskie w Pińczowie”.

⭐️Zgłoszone prace prezentowane będą na wystawie „Szopki krakowskie w Pińczowie” do końca marca 2022 r.

⭐️Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej muzeum oraz na profilach społecznościowych.

⭐️Dodatkowe informacje udzielane będą za pośrednictwem poczty e-mail: mrpinczow@wp.pl lub pod nr tel. 41- 357-54-04; 41-357 24 72.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Share.

Comments are closed.

Facebook
Skip to content