Akcja „ŻONKILE”

Szanowni Państwo‼️‼️

Zaraz po świętach Nasze Muzeum angażuje się w ogólnopolską akcję ŻONKILE 🌼🌼🌼

🌼19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”.

🌼 W tym roku również i My bierzemy w niej udział 😊

🌼2️⃣0️⃣ i 2️⃣1️⃣ kwietnia odwiedzą Nas uczniowie pińczowskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie , Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Pińczowie , Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie aby wziąć udział w zajęciach plastycznych i edukacyjnych.

🌼 Wszelkie szczegóły wydarzenia na plakacie.‼️

Zapraszamy również wszystkich innych chętnych do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych 😊😊

🌼Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak