Europejskie Dni Dziedzictwa 2019 – fotorelacja z wydarzenia

Obchodzone w Polsce od ponad 25 lat Europejskie Dni Dziedzictwa są ważnym wydarzeniem kulturalnym i społecznym. Ich znaczenie polega głównie na integrowaniu społeczeństw poszczególnych krajów Starego Kontynentu wokół idei ochrony dziedzictwa kulturowego, rozumianego jako wspólne, ponadczasowe dobro wszystkich narodów Europy. Mają one także wymiar edukacyjny, gdyż przybliżają obywatelom problematykę ochrony tego dziedzictwa, ułatwiając dostęp do zabytków i tzw. kultury wysokiej.

27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbywała się pod hasłem „Polski splot”.

Muzeum Regionalne w Pińczowie po raz kolejny wzięło udział w tym wydarzeniu, przygotowując dla uczestników przegląd eksponatów z epoki I wojny światowej, wykład pana Janusza Głombińskiego dot. postaci Józefa Piłsudskiego oraz prezentację multimedialną nt. działań wojennych nad Nidą w latach 1914-1918, przygotowaną przez pana Dariusza Grenia.

Odwiedzili nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie oraz osadzeni z Zakładu Karnego w Pińczowie.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!