II Rajd Weterana Styczniowego

0

🚶🚶‍♀️🚶‍♂️Dziś odbył się spacer tematyczny pod nazwą „II Rajd Weterana Styczniowego” ⚔️⚔️ na trasie Pińczów- Grochowiska, który poprowadził płk Związku Strzeleckiego Dariusz Greń

🚶‍♂️🚶‍♀️🚶Rajd zorganizowany został z okazji 1️⃣6️⃣0️⃣. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego i był pierwszym z wydarzeń planowanych przez Muzeum Regionalne w Pińczowie i Urząd Miejski w Pińczowie w ramach obchodów rocznicowych „Powstanie Styczniowe na Ponidziu- Pamięć i historia”. ⚔️

Uczestników Rajdu na placu przed Muzeum powitała Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Pani Beata Kita, życząc wszystkim dobrej pogody i udanej drogi.

🚶‍♂️🚶‍♀️🚶W Rajdzie udział wzięli uczniowie pobliskich szkół:

🔶Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie

🔶Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie

🔶13-3 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Pińczowie

🔶ZSCKR w Chrobrzu

oraz

🔶WCR Busko-Zdrój na czele z majorem Stanisławem Kasza

🔶Hufiec ZHP Pińczów

🔶3 Komponent Strzelecki Pińczów – Związek Strzelecki „Niepodległość”

🔶Muzeum Regionalne w Pińczowie

👏👏👏Wielkie Brawa za wytrwałość….przeszliśmy dziś ok. 1️⃣0️⃣ km

👏👏Dziękujemy również za obecność na dzisiejszych uroczystościach:🔶Urząd Miejski w Pińczowie na czele z Sekretarzem Gminy Pińczów Panem Marcinem Kozłowskim i Naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego Panem Michałem Rykiem.

🔶Chata Bogucka

👏Dziękujemy księdzu Piotrowi Zagała proboszczowi parafii Nawiedzenia NMP w Bogucicach za modlitwę w intencji poległych podczas Powstania Styczniowego.

🎥Wideorelacja z wydarzenia już wkrótce na stronie Pińczów Twoje Miasto

——————

Zadanie „Powstanie Styczniowe na Ponidziu- Pamięć i historia” zostało dofinansowane ze środków Biura Niepodległa w ramach programu dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

Wkład własny do projektu zapewniła Gmina Pińczów…za co składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Gminy Pińczów Panu Włodzimierzowi Badurakowi.

📸 Fot. Wojtek Bałabański

Share.

Comments are closed.

Facebook
Skip to content