Konferencja naukowa- Powstanie Styczniowe na Ponidziu- przebieg i skutki

👨‍🏫👩‍🏫Na konferencji wystąpili:

🔸Prof. dr hab. Adam Massalski (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) – „Rok krwawej zamieci- Sześćdziesiąty trzeci”- Z dziejów Powstania Styczniowego między Wisłą a Pilicą”.

🔸Prof. dr hab. Wiesław Caban (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)- „Dylematy Aleksandra Wielopolskiego”

🔸Robert Osiński (Grupa Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci)- „O Powstaniu Styczniowym na Ponidziu”

🔸Dr Cezary Jastrzębski (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)- „Bitwa pod Grochowiskami w 1863 r”.

🔸Dr hab. Lidia Michalska- Bracha (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)- „Pamięć Powstania Styczniowego w okresie zaborów”.

👏👏👏Dziękujemy prelegentom za przybliżenie Nam historii naszej małej ojczyzny i uświadomienie jak ważną rolę wydarzenia Powstania Styczniowego na Ponidziu odegrały w skali całego kraju.

W imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego gościliśmy kierownika Działu Wydarzeń Kulturalnych w Muzeum Historii Polski , pełnomocnika Ministra MKiDN ds. organizacji wydarzeń kulturalnych związanych ze 160. rocznicą Powstania Styczniowego Pana Wojciecha Kalwata.

👏👏Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili Nas dziś swoją obecnością.

👏👏Szczególne podziękowania składamy uczniom pińczowskich szkół:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Pińczowie

Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie

13-3 Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Pińczowie

👏👏Składamy podziękowania Dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury Pani Iwonie Senderowskiej za ugoszczenie Nas w progach Sali Kinowej Domu Kultury.

🎥🎥Cała konferencja dzięki Pińczów Twoje Miasto , Radio TPI – Gramy dla Was oraz Fundacja 7 Źródeł jest dostępna on-line pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Ncn4DY6jItA

—————

Zadanie „Powstanie Styczniowe na Ponidziu- Pamięć i historia” zostało dofinansowane ze środków Biura Niepodległa w ramach programu dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.Wkład własny do projektu zapewniła Gmina Pińczów.