Praca w muzeum na stanowisku: asystent muzealny

Muzeum Regionalne w Pińczowie

ul. J. Piłsudskiego 2A, 28-400 Pińczów
poszukuje kandydatów na wolne stanowisko:
asystent muzealny

Wymagania niezbędne:

-kandydat nie może być prawomocnie skazany za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe.

– dyspozycyjność (praca zmianowa, praca w weekendy, elastyczny czas pracy).

-kultura osobista

Dodatkowo: Mile widziane wykształcenie wyższe o profilu humanistycznym

Główne obowiązki:

1. Obsługa zwiedzających (informowanie zwiedzających o aktualnej ofercie wystawienniczej muzeum, oprowadzanie grup zorganizowanych po wystawach, pilnowanie ekspozycji) oraz obsługa Centrum Informacji Turystycznej.
  2. Prowadzenie lekcji oraz warsztatów muzealnych.
  3. Uczestnictwo w pracach muzeum związanych z realizacją wystaw oraz innymi wydarzeniami organizowanymi przez muzeum.
  4. Aktywny udział w pracach i realizacji zadań Muzeum.
  5. Naukowe opracowywanie zbiorów w programie muzealnym MONA.
  6. Dbanie o bezpieczeństwo eksponatów.

Oferujemy:

• zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • wymiar pracy: 1 etat
  • praca według wcześniej ustalonego harmonogramu czasu pracy.
  • możliwość wykazania się inicjatywą, kreatywnością i umiejętnościami organizacyjnymi oraz udział w ciekawych i nietypowych projektach,
  • szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe.

Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny i CV z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej kandydata,
  • klauzula zgody.

Dokumenty należy składać w terminie do dnia 30.12.2023 r. elektronicznie na adres: mrpinczow@wp.pl z tytułem e-maila: „Praca. Asystent muzealny” lub osobiście do muzeum (ul. Piłsudskiego 2A) w godzinach od 8.00-16.00 od wtorku do niedzieli.

Informacje dodatkowe: Wybrani kandydaci spełniający wymogi formalne zostaną poinformowani o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Zastrzegamy sobie prawo odpowiedzi tylko na wybrane oferty, nie odsyłamy złożonych dokumentów.

Kontakt telefoniczny: 501249670