Rok 2022 Rokiem Adolfa Dygasińskiego

Uchwała do pobrania tutaj👇

✅ Adolf Dygasiński urodzony w Niegosławicach (kilka kilometrów od Pińczowa) nierozerwalnie związany jest z historią, kulturą, a przede wszystkim literaturą Ponidzia (sam termin „Ponidzie” został wymyślony przez pisarza). Muzeum regionalne w Pińczowie posiada największy zwarty zbiór pamiątek w Polsce poświęcony Dygasińskiemu. 🖼📜

W roku 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ przypada okrągła 1️⃣2️⃣0️⃣ rocznica śmierci pisarza.

✅ Cieszymy się niezmiernie, bo w ramach ROKU DYGASIŃSKIEGO przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo fantastycznych wydarzeń.

🍀Wystawa fotograficzna „Ponidzie 2021” prezentowana w Domu Ariańskim🖼🖼🍀

🍀 Dwa konkursy skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych: „Malczewski- moje inspiracje” i „Dygasiński- moje inspiracje”.

🍀Cykl „obiekt miesiąca” poświęcony eksponatom związanym bezpośrednio z pisarzem.

🍀 Cykl „Dygasiński chciałby, żebyście to wiedzieli…” poświęcony ciekawostkom związanym z Adolfem Dygasińskim.

I wiele wiele innych…😁

🍀Przedstawiamy również oficjalne logo Roku Adolfa Dygasińskiego…do pobrania na naszej stronie internetowej:

O wszystkich wydarzeniach będziemy Państwa informować na bieżąco‼️

Prosimy śledzić uważnie nasze media społecznościowe i stronę internetową.