Wystawa- Powstanie Styczniowe na Ponidziu

POWSTANIE STYCZNIOWE NA PONIDZIU….to tytuł ekspozycji jaka będzie prezentowana w murach muzeum już od 16 lutego.

Wystawa została przygotowana z okazji obchodów 161. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Ekspozycję tworzy wystawa planszowa „Twarze Powstania Styczniowego” przygotowana przez Muzeum Historii Polski . Wystawę tworzy kilkadziesiąt tablic ze zdjęciami oraz życiorysami walczących w powstaniu styczniowym. Uzupełnieniem wystawy są eksponaty wypożyczone z Muzeum Historii Kielc, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie i od prywatnych kolekcjonerów: Janusza Głombińskiego, Przemysława Schab, Roberta Osińskiego, Marka Michniewskiego i Dariusza Greń.

Zapraszamy na wernisaż 16 lutego o godz. 18.00 do głównego Muzeum (ul Piłsudskiego 2A).

Kuratorami wystawy są: Justyna Dziadek, Dariusz Greń , Wojciech Kalwat , Sebastian Pawlina.

Współorganizatorem wystawy jest Niepodległa oraz Muzeum Historii Kielc
Partnerami: Muzeum Historii Kielc i Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak