XXI Spotkania z Kulturą Żydowską

Przed Nami XXI Spotkania z Kulturą Żydowską organizowane przez Buskie Stowarzyszenie Kulturalne. Zapraszamy do udziału w szeregu wydarzeń, które odbędą się w dniach 7-10 września 2023 r. w czterech miastach (Koszyce, Kazimierza Wielka, Busko- Zdrój oraz Pińczów).

Szczególnie zapraszamy w niedzielę 10 września do Pińczowa. O godzinie 15:00 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się wykład prof. Pawła Mazanki „Świętość rodziny Ulmów”. Po prelekcji odbędzie się poczęstunek wedle tradycji pińczowskich Żydów. O 18:)) posłuchamy „Muzyki żydowskiej z różnych stron świata” w wykonaniu Magdy Navarette z zespołem Caravana Banda z Czech.

Na pińczowskie wydarzenia zapraszają Buskie Stowarzyszenie Kulturalne , Towarzystwo Miłośników Buska- Zdroju, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak , Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

Szczegółowy program wszystkich wydarzeń znajdziecie na plakacie