Związki Mikołaja Reja z Pińczowem

15 listopada o godz. 17.00 Muzeum Regionalne oraz Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Pińczowie zapraszają na konferencję zorganizowaną z okazji 450. rocznicy śmierci Mikołaja Reja.

W programie dwa referaty:

• dr. hab. Małgorzata Krzysztofik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach opowie o związkach Reja z literaturą
  • pastor Wojciech Leszczyński, Dyrektor Kolegium Teologicznego KChWE w Warszawie, zaprezentuje związki Mikołaja Reja z Pińczowem

Ponadto uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie zaprezentują poezję „Ojca literatury polskiej”.

Od 15 listopada do 1 grudnia będzie można zwiedzać wystawę eksponatów dotyczących życia i twórczości Mikołaja Reja udostępnionych przez Muzeum „Dworek Mikołaja Reja” w Nagłowicach.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!!!