Żywa lekcja historii w pińczowskim muzeum

8 października 2019 r. w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyła się prelekcja Pana Krzysztofa Dusika- prezesa Pińczowskiego Klubu Polskiej Sztuki Walki Signum Polonicum na temat najlepszej formacji wojskowej świata nowożytnego- HUSARII. Odwiedzili nas uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie oraz Szkoły dla Młodzieży i Dorosłych Awans. Na wykładzie można było dowiedzieć się kim byli husarze, dlaczego mieli tak wysokie morale, jak i czym walczyli, z czego składał się ich strój. Młodzież miała okazję zobaczyć i dotknąć wiernych kopii szabli husarskich, przymierzyć replikę zbroi, a także zobaczyć pokaz walki polską szablą husarską w wykonaniu Panów Krzysztofa Dusika i Rafała Mazurka.